W zasadzie Święta już za nami, niektórzy jutro wrócą do obowiązków, a niektórzy (tak jak my studenci) mają wolne do któregoś tam stycznia. Mam nadzieję, że wszystkim ten czas minął jeśli nie spokojnie to przynajmniej miło.
A oto moje dwa zdjęcia wykonane wczoraj z serii tych świątecznych.
1. Pierniczki
Przyniesione przez moją babcię, a zrobione przez jej prawnuczkę. Muszę przyznać, że smakują świetnie, chociaż z drugiej strony ja pierniczki potrafię zjeść w każdej postaci :)
2. Gwiazda Betlejemska z bonusem
Zakupiona została przed świętami przez moją mamę. Nie mam pojęcia skąd wiedziała, że chcę mieć jedną u siebie na parapecie, pewnie znów używała telepatii.
środa, 26 grudnia 2012
niedziela, 23 grudnia 2012
Długa ekspozycja
Jako, że święta zaczynają się już jutro to i szał na zdjęcia ozdób choinkowych, szczególnie tych świecących, w pełni. Oczywiście najlepiej je fotografować nocą. Niestety wymaga to taszczenia ze sobą statywu, a później rozkładania go i składania. Do tego zrobienie jednego zdjęcia trwa nieco dłużej, no i zawsze może wyjść poruszone. Ale zdjęcia te mają też swój urok. Ludzie często wychodzą na nich jako duszki, a światła rysują swoją drogę. To coś, czego nie możemy zobaczyć własnym okiem.
Pierwsze dwa zdjęcia to efekty wczorajszych łowów, reszta została zrobiona kiedy indziej.
1. Święty Wojciech - to jeden z moich ulubionych kościołów w Krakowie. Jest na tyle mały, że w środku mieści się około 40 osób.
Pierwsze dwa zdjęcia to efekty wczorajszych łowów, reszta została zrobiona kiedy indziej.
1. Święty Wojciech - to jeden z moich ulubionych kościołów w Krakowie. Jest na tyle mały, że w środku mieści się około 40 osób.
2. Choinka przy ratuszu - czym byłyby zdjęcia świąteczne bez choinki?
3. Widok z kładki rowerowej przy kopcu Kraka- najwięcej czasu chyba zabiera znalezienie odpowiedniego miejsca do zrobienia takiego zdjęcia. Przechodząc, przypadkiem udało mi się dojrzeć rozdzielające się drogi. Wystarczyło tylko wyciągnąć aparat, statyw i uzbroić się w cierpliwość.
4. Bytom - to zdjęcie wyszło całkowicie przypadkiem, spieszyliśmy się ze znajomymi by wrócić do hotelu, ale przystanęliśmy na moment by móc zrobić to zdjęcie. Zdaje się, że przedstawia ono jakąś szkołę w Bytomiu.
To by było na tyle,
Wesołych Świąt!
piątek, 21 grudnia 2012
Sikorki - tydzień 1
Mam upatrzone niezłe miejsce w parku, przy karmniku gdzie zwykle jest małe stado sikorek różnej maści. Ostatnio nawet nie były takie strachliwe jak zazwyczaj i udało mi się zrobić całkiem niezłe fotki, co jest dość problematyczne mając ogniskową tylko i wyłącznie 105 mm. No, ale jeśli poradzę sobie z tym, to potem będzie tylko łatwiej, prawda?
Oto rezultaty łowów:
1. Jedząca słoninę
2. Na koszyku
Szczęśliwie mi zaświeciło słońce nieco rozjaśniając całą scenę
I moje ulubione zdjęcie jak do tej pory
3. Ballerina
Udało mi się złapać całkiem czysty kadr, a do tego sama sikorka wygląda dosyć uroczo. Mnie kojarzy z nieco nieśmiałą baletnicą po występie, która kłania się publiczności.
Subskrybuj:
Posty (Atom)








