Pokazywanie postów oznaczonych etykietą niebo. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą niebo. Pokaż wszystkie posty

niedziela, 18 stycznia 2015

Wschody Słońca

Ostatnio brakowało mi czasu na zdjęcia więc jedyne co mogłam zrobić to zdjęcie wschodu słońca z mojego balkonu (ale wracam ze zdwojoną siłą). Na szczęście trafiło się kilka fajnych poranków. Oto efekty:








I jako bonus sikorka : 



sobota, 13 września 2014

Gdańsk

W końcu przyszła pora na przejrzenie przynajmniej części zdjęć z wakacji w większości były robione w czarni.i bieli. Taka moja ostatnia mania. Wrzucam te fajniejsze.








Taki obrazek widzieliśmy wracając z rejsu na Westerplatte. Gość reklamował jakąś restaurację.

piątek, 7 lutego 2014

Krakowski misz masz komórkowy

Przyznam się szczerze, ostatnio nie chce mi się taszczyć mojej lustrzanki szczególnie, że ta się mocno postarzała i zużyła więc czasem trudno mi się z nią dogadać. Na przykład przy zdjęciach makro. Poza tym powiedzmy sobie szczerze nie zawsze mamy też sposobność wziąć duży aparat ze sobą. Na szczęście w tych czasach aparaty w telefonach komórkowych są na prawdę niezłej jakości, ba aparat w telefonie przewyższa możliwości mojego pierwszego aparatu cyfrowego.
Tak więc mam zamiar co jakiś czas zrzucać zdjęcia z telefonu na komputer i te co ciekawsze publikować tutaj.

1. Zachody słońca nad Wisłą



2. Dziura w chmurach


3. Galeria Krakowska nieco inaczej


Zaciekawiło mnie jak w szybach odbija się zachód słońca

4.  Elektrociepłownia


5. BMW w Galerii Bronowice





poniedziałek, 11 listopada 2013

Zakręcony Październik

Wiele miłych rzeczy się wydarzyło w październiku i dopiero teraz mam chwilę by wrzucić trochę zdjęć z tamtego miesiąca, a jest ich sporo. Życie mi znacznie ułatwia lightroom w wersji 30-sto dniowej, dzięki któremu obróbka plików w RAW-ach idzie znacznie szybciej.

1. Pomnik



Jeszcze przed rozpoczęciem warsztatów z fotografii portretowej i architektury zawiało mnie na Cmentarz Rakowicki. Pogoda mi dopisała i mam parę ciekawych zdjęć. Trzeba przyznać, że ten historyczny cmentarz oferuje wiele interesujących widoków. 

2. Alejka


Udało mi się odnaleźć tę nie zamiecioną alejkę. Warto było szukać. 

3. Cmentarz Wojskowy



4.  Kłódka


zainteresował mnie kształt tej "konstrukcji"

5. Pomarańcz


Ostatnio mam dużo szczęścia w wyłapywaniu pomarańczowych zachodów słońca. Widok z Mistrzejowic na Prądnik Czerwony. Kraków oczywiście. 

6.  Dachy

Widok z dachu budynku przy plantach. Warto było się tarabanić po schodach. 

7. Złota mgła


W zasadzie to chyba nawet nie mgła tylko światło, ale efekt jest zdumiewający. 

8. Pan Burns


Natalia, jedna z modelek na warsztatach była na tyle uprzejma, że pozwoliła mi opublikować zdjęcia z nią na moim blogu. Dzięki! 

9. Sepia


10. Pastelowo


11. Look away




czwartek, 21 marca 2013

Zachody Słońca

Za oknem znów szaroburo, więc na dzisiaj postanawiam wrzucić trochę kolorów, a w zasadzie kolorowych zachodów słońca (być może jakiś wschód się zaplątał, ale na to marne szanse, bo z natury jestem susłem i ciężko mnie zbudzić rano)

1. Wioska indiańska



O ile się nie mylę zdjęcie to zostało zrobione pierwszego dnia wioski indiańskiej w Zaborzu pod Kielcami. Faktycznie zachody słońca są tam niesamowite, za każdym razem.

2. Totem


Jak łatwo się domyślić, to drugi dzień wioski, tym razem z totemem i tipi w tle. 

3. Most Piłsudskiego


Widok z kładki Bernatki. 

4. Kielce

Mój pierwszy dzień pobytu w Kielcach "powitał" taki oto zachód. Przy odrobinie dobrej woli można go było pomylić z pożarem.

5. Poranek


Znów widok z mojego balkonu. Zdecydowanie był to poranek, jako że pokazuje stronę wschodnią

6. Płynne złoto


Tym razem zachód słońca z mojego okna. Widok niestety przesłaniają mi bloki, ale i tak jest nieźle.